הפעל ניגודיות כבה ניגודיות
קראון פלזה - רשת בתי מלון Crowne Plaza - קישור לדף הבית
5%
הנחה למזמינים באתר
מרכז הזמנות ארצי:
*3993
הצטרפו אלינו ותהיו הראשונים להתעדכן במגוון הנחות ומבצעים Crowne Plaza on Google+ Crowne Plaza on YouTube
דלג על טופס הזמנה
צמצם את טופס ההזמנה
מלון:
VERT ים המלח (קראון פלזה לשעבר)
בחר מלון
VERT אילת (קראון פלזה לשעבר)
VERT ים המלח (קראון פלזה לשעבר)
VERT ירושלים (קראון פלזה לשעבר)
VERT לגון נתניה
מלון Bay View חיפה
קראון פלזה סיטי סנטר ת''א
קראון פלזה ת"א
תל אביב אינדיגו
תאריך הגעה:
//
תאריך עזיבה:
//

VERT ים המלח (לשעבר קראון פלזה) - בידור ואטרקציות

אטרקציות בים המלח

מצדה

מצדה איננה רק גולת הכותרת של אתרי המורשת המרשימים באזור ים המלח, אלא היא נחשבת גם לאתר הארכיאולוגי המרשים ביותר בישראל, המושך אליו תיירים רבים מהארץ ומכל רחבי העולם. במצדה ישנו מרכז מבקרים מודרני בו ניתן לקבל הסברים, מפות ועלונים. כמו כן, במרכז ישנם: קיוסק, מסעדה, חנות מזכרות ושולחנות פיקניק מוצלים. האתר עצמו מסודר מאוד וכולל שירותים, מים קרים לשתיה ומקומות רבים למנוחה לאורך המסלול.

למצדה ניתן לעלות ברגל לאורך "שביל הנחש", או לנצל את הרכבל המטפס אליה ולהגיע תוך דקות ספורות וללא כל מאמץ. העלייה ברגל נמשכת כשעה ומתאימה למבוגרים ולילדים מעל גיל 5. לפני העלייה לאתר ניתן לחזות בחיזיון אורקולי מרתק הנמשך כמה דקות ומספק רקע חשוב לביקור, כאשר את הסיור ניתן לבצע באופן עצמאי או בהדרכה.

שרידי המצודה בפסגת ההר שימשו כמעון חורף מפואר של המלך הורדוס החל משנת 35 לספירה וכללו: שני ארמונות, חדרי מגורים, אולם נשפים, חדרי אחסון למזון ומערכת מים מרשימה ביותר. עם זאת, מצדה מוכרת בעיקר תודות למאבקם של קומץ קנאים יהודים, שהעדיפו להתאבד ולא להיכנע לדרישות האימפריה הרומית, כאשר במהלך השנים היא הפכה לסמל של גבורה ושל מורשת יהודית. מפסגת מצדה נשקפים נופיהם המרהיבים של מדבר יהודה ושל ים המלח.

שעות פתיחה 8:00-16:00, טלפון לפרטים: 08-6584207

 

בקיבוץ עין גדי

בגן הבוטני בקיבוץ עין גדי ישנו אוסף גדול ומרשים של צמחים שונים שהובאו מכל קצוות העולם, והוא ללא ספק אחד מהאתרים ברשימה של אטרקציות בים המלח. הסיור בגן הבוטני בקיבוץ הוא מסע מרתק ונפלא, המספק חוויה לכל החושים. נוף המדבר שמסביב, על צבעיו החומים, צבעו הכחול של ים המלח ופינות החמד הירוקות - כולם משתלבים לחוויה אחת של גן עדן עלי אדמות.

הקרקע הפורייה והאקלים המיוחד באזור מאפשרים לצמחייה הבוטנית לשגשג ולפרוח יחסית במהירות, כאשר בגן ישנם יותר מ-1,000 סוגי צמחים ומאות קקטוסים נדירים מכל רחבי העולם: עצי רימון, משפחת הדקלים, פריחת האדניום, ההרדוף, עצי זית, עצי הצאלון, עצי תאנה, צמחים מדבריים שונים, צמחי תבלין, צמחים מאפריקה, מאוסטרליה ומיבשת אמריקה הצפונית הם חלק מהצמחים המאכלסים את הגן.

בקצהו הצפוני של הגן הבוטני נמצא "מצפה ערוגות" ממנו נשקפים נופי הסביבה: מעיין עין גדי, תל גורן העתיק, הרי מואב והשפך של נחל ערוגות. למרגלות הגן ניצב בית הכנסת העתיק של עין גדי הקדומה שהיה פעיל בתקופת התלמוד. גם בשעות הלילה ניתן לערוך סיור בינות לעצים ולצמחים וליהנות מהפריחה המרהיבה, מהריחות הנעימים ומקולות הלילה המסתוריים. בגן הבוטני בקיבוץ עין גדי ניתן לערוך גם סיור מודרך, הכולל: מצגת אורקולית, סיור עם הסברים ומפות במבואת הגן ובשביליו וביקור בחוות החיות המאוכלסת בבעלי חיים שונים.

 

עין בוקק

מסלול טיול-מים קלאסי לכל המשפחה במקום הכי נמוך בעולם. במרחק של 10 דקות מהמלון נכנסים לערוץ, שבמרכזו זורמים מים רדודים באמצע המדבר, בתוך קניון מוצל ומלא צמחייה. נחל עין בוקק נמצא לצד כביש 90, מול מתחם המלונות של עין בוקק, ואפשר להגיע אליו דרך ערד או מכיוון צפון ים המלח וירושלים.

את תחילת המסלול מסמן שלט חום, המפנה אל הנחל כ-500 מטר מדרום לכניסה הצפונית אל מתחם בתי המלון. חונים בחניון שמצפון או מדרום לערוץ הנחל, וגולשים בזהירות בשביל קצר ותלול אל תוך ערוץ הנחל המכוסה צמחיית עצי אשל ירוקים. כבר בתחילת המסלול, הולכים בתוך זרימה של מים רדודים וצלולים, בצל מצוקי הקניון ועצי אשל ומבוכי קנה, עד שמגיעים אל סדרה של בריכות ומפלים קטנים ומרעננים.

בבריכה הגדולה הראשונה, שמעליה יוצאות מדרגות בטון עם מעקה אל המשך הנחל, מומלץ לעצור ולהתרשם. בהמשך עוד כ-5 דקות הליכה במעלה הנחל, במסלול היבש העוקף משמאל או הרטוב בתוך הנחל, תגיעו לבריכה נוספת שמגיע אליה מפל קטן עם זרימת מים חזקה. מהבריכה העליונה, חוזרים בדרך בה הגעתם, כאשר אפשרי ללכת בתוך המים או לקצר וללכת לצד הנחל עד לחניון.

בחגים וחופשות מומלץ להגיע למסלול בשעות הבוקר המוקדמות, לפני שהמסלול הופך להיות עמוס מדי עם אורחי המלונות ומטיילים רבים שמגיעים למקום.

 

גן לאומי קומראן

גן לאומי קומראן מצוי ליד קיבוץ קלייה בצפון ים המלח. האתר מזוהה עם כת האיסיים ועם המגילות הגנוזות שהתגלו במערות באזור. השרידים שנחשפו מושכים אליהם תיירים ומטיילים יהודים ונוצרים גם יחד, שרואים בקומראן את אחד המקומות המעניינים להיכרות עם ההיסטוריה ואורחות החיים של ימי בית שני וראשית התפתחות הנצרות בארץ ישראל.

שעות פתיחה: 8:00-16:00, טלפון לפרטים: 02-9942235

 

אטרקציות בשמורת עין גדי

 

נחל ערוגות

נחל ערוגות הוא נחל מרשים אליו מתנקזים כל מי הגשמים המגיעים ממרכז מדבר יהודה. ראשיתם של יובלי הנחל העליונים היא ממזרח לחברון, כאשר שפכו הוא מצפון לעין גדי. נחל ערוגות נחשב לנחל גדול עם אגן ניקוז המכיל יותר מ-200 קמ"ר מים. לאורך הקילומטרים האחרונים של הנחל הוא נשפך אל קניון עצום, שעומקו מגיע ל-500 מטרים וזורמים בו מי המעיינות לאורך כל עונות השנה. מסלול הטיול לאורך הקניון הוא מרשים ביותר, ונמשך מאזור חניון השמורה, דרך "המפל הנסתר" ועד ל"בריכות העליונות". בימי הקיץ כמות המים בנחל היא יחסית קטנה, כאשר בעונת החורף, מתמלא הנחל במימי הגשמים והשיטפונות באזור.

 

נחל דוד

טיול-מים קלאסי בנחל דוד, הזורם כל השנה ומאפשר ליהנות מהליכה בנווה המדבר הנמצא באזור הצפוני של שמורת עין גדי. כבר בכניסה יש סיכוי שתפגשו את אחד מעדרי היעלים ושפני הסלע, המורגלים בכמויות המטיילים בשמורה, וכמעט שאינם מתרגשים מהילדים המתלהבים ומההורים המצלמים את האטרקציה המדברית המנומנמת.

עוברים את עצי השיטה ואחרי כמה מאות מטרים מגיעים אל הנחל ואל מפל קטן, ממנו יש להמשיך במעלה שביל עם מדרגות עד המערה שמעל למפל הנסתר והבריכה שתחתיו, שכיף להתרענן בה. לאחר הליכה קצרה נוספת מגיעים אל מפל שולמית, הבריכה ושערות השולמית הירוקות הגדלות על קירות המפל, שממנו נתחיל את הדרך חזרה בצד הדרומי של הנחל עד הכניסה לשמורה.

 

נחל דוד תחתון

המסלול הזה ידידותי במיוחד לילדים, קצר ולעניין ומתאים לכל המשפחה, במהלכו תעברו בין בריכות מים ומפלים עד מפל שלומית. בתחילת המסלול ניתן לראות ריכוז עצים האופייניים לאזור, כמו שיטה, שיזף, תפוח סדום הרעיל ועוד.

 

נחל דוד עליון

מסלול למיטיבי לכת המתחיל במפל דוד, מטפס במעלה המצוק למעיין שולמית ומגיע למערת דודים ומעיין עין-גדי. כל זאת עם תצפית יפה על נווה המדבר וים המלח, שלאורכו פזורים אתרים ארכיאולוגיים כמו המקדש הכלקוליתי, טחנת קמח ומתקני מים וחקלאות קדומים לחובבי הארכיאולוגיה.

 

מעיינות בשמורת עין גדי

בשמורת עין גדי נובעים 4 מעיינות - עין דוד, עין ערוגות, מעיין שולמית ומעיין עין גדי הנובעים במדרונות שבין הנחלים (בשנים האחרונות נשאבים חלק ממי המעיינות בשמורה למפעל מי עין גדי שצמצם משמעותית את הזרימה בנחל).

 

מעלה הסולמות

מסלול בדרגת קושי בינונית המתחיל בצד המערבי של כביש 90 (ירושלים-אילת), קילומטרים ספורים מצפון למפעלי ים המלח, בדיוק מול קבוצת מבני מגורים נטושים וישנים. בתחילת המסלול עולים במדרגות (לא מעט מדרגות...) על הר סדום. לאחר מכן אפשר להמשיך צפונה על ההר, לתצפית מדהימה על איזור ים המלח וירדן.

שעות פתיחה נחל ערוגות ונחל דוד: 8:00-16:00, טלפון לפרטים: 08-6584285